Haber

CHP’li Belediye Başkanları Toplantısı Başladı

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından her fırsatta partide ‘değişim’ çağrısı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP’li Belediye Başkanları Toplantısı’nı başlatırken, CHP’nin önde gelen isimleriyle gizli görüşmenin yankıları devam etti.

el sıkıştılar

Toplantı, sızan çevrimiçi toplantının ardından gerçekleştiği için de kritik. Tüm gözlerin Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nda olacağı toplantı salonuna önce İmamoğlu ardından Kılıçdaroğlu geldi. Basına servis edilen fotoğrafta Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun el sıkıştığı görüldü.

31 MART SEÇİMLERİ YAPILACAK

Parti genel merkezinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı toplantıda, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sonuçları değerlendirilecek ve 31 Mart 2024 yerel seçim hazırlıkları masaya yatırılacak.

“YİNE OLURSA YAPARIM” DEDİ

Öte yandan İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle gizli görüşmesine ilişkin Kılıçdaroğlu, “Sonuçta partide uzun yıllar çalışmış arkadaşların yaptığı bir toplantı gibi düşünebiliriz. Ben gördüğümde etik açıdan rahatsız edici uygulamalar vardı. Normal bulmuyorum. Disiplin konusunda yorum yapmıyorum. Disiplin diye bir şey yok. Halkı toplum önüne çıkarmakta bir sakınca yok. Kurallar içinde çaba gösteriyorsunuz. Tekrarlanınca gereğini yapacağım. kurallar ihlal edildiğinde gereklidir”.

seben-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu