Yaşam

Yeni çıkan kitaplar

Yeni kitaplar yayınlanmaya devam ediyor ve biz de okumaya devam ediyoruz. Raflardaki yerini alan yeni kitaplardan bu hafta…

İyi okumalar dileriz…

2023 Karar

2023’te neler olacak…

Sayfa: 448

Durdurulamayan İnsanlık

Afrika savanlarından Grönland buzullarına kadar tüm dünyaya biz beşerler hükmediyoruz. Pekala bu büyük ve gizemli gücü nasıl elde ettik? Durdurulamayan İnsanlık hayaletlerden ruhlara, hükümetlerden şirketlere, tuhaf ve gizemli şeyler hakkında kıssalar yazmak için bu gücü nasıl kullandığımızı anlatıyor.

Sayfa: 176

Kırmızı Pelerin

Açık kapıdan kırmızı pelerinli bir kız giriyor içeri. Bir sinemadan, bir masaldan kopup gelivermiş üzere hali var. Sabah ezanı okunurken, gün daha tam doğmamış, etraf şimdi tam aydınlanmamışken insanın içine bir ürperti gelir ya, ona misal bir his içimi yalayıp geçiyor. Hayalet gibi…

Sayfa: 424

Ethereum’un İnşası: Pay İspatı

Vitalik Buterin çağımızın dijital devrimcisi, Ethereum’un kurucusu. Vaktimizin en tesirli kripto kişiliği.  Ethereum’un İnşası’nda bizlere yönetişimden oylama sistemlerine, dijital kimlikten kripto kentlere ve oradan da dünya bilgisayarına kadar uzanan büyük bir Ethereum hikayesi anlatıyor. Blokzincir evreninin geleceğine yapılmış büyüleyici ve gerçekçi bir seyahate çıkarıyor bizleri.

Sayfa: 368

Surname


Nefes nefese bir Osmanlı mâcerası…İskender Pala’nın her zamanki ehil kaleminden…

Sayfa: 408

Yarının Dünyası


Dünyaca ünlü biliminsanı ve çok satan muharrir Martin Rees’ten insanlığın ve bilimin geleceğine kışkırtıcı ve ilham verici bir bakış.

Sayfa: 184

Kral Şakir 12 – Dikkat Kaygan Zemin!

Merhaba arkadaşlar ben Şakir! Herkesin bildiği nam-ı diğer Kral Şakir!

Bizim ailenin ve mahallenin her gününün farklı bir macerayla geçtiğini artık hepimiz biliyoruz.

Havaların soğumaya başladığı günlere giriş yaparken içinizi ısıtacak eğlenceli öykülerle karşınızdayız. Bakalım Necati Ağabey ve muhtişim dedektiflik takımı kaybolan altın kupayı bulabilecek mi?

O vakit hazırsanız, başlayalım.

Sayfa: 224

Savaşa Çağrılmadığım Günler – Toplu Şiirler

Şiir tutkunları için…

Sayfa: 214

Para Ağacı


Şermin Yaşar, yeni kitabında son yılların en çok konuşulan gündemlerinden kolay yoldan para kazanmayı masaya yatırırken emeğin, üretmenin, uğraşın ve dostluğun altını çiziyor.

Sayfa: 152


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu